Başakşehir Avrasya Projesi

Proje Hakkında

Proje Hakkında

Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi olan Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanesinin tam karşısında konumlanan Başakşehir Avrasya projesi 39.000 m² arsa üzerinde Emlak Konut GYO A.Ş. ile gelir paylaşımı modeliyle hayata geçirilecektir. Fuzul Holding A.Ş. iştirakleri olan Fuzul Gayrimenkul Yatırım A.Ş. İş Ortaklığı üzerinden proje yürütülmektedir. 19.06.2020 tarihi itibariyle yapı ruhsatını alan projenin teslim tarihi Nisan 2023’tür. Yatay mimari ağırlıklı yapısıyla inşaa edilen projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tipleri yer almaktadır.

“Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. İstanbul Başakşehir Kayabaşı 7. Etap 993 ada, 4 parsel Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” (Başakşehir Avrasya) tüm inşaat faaliyetlerini yürütmek ve projeden elde edilecek karı (veya zararı) belirli ortaklık payları oranında ortaklarına paylaştırmak üzere, Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin %51 ortaklık oranı, Fuzul Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin %49 ortaklık oranı ile 05.02.2020 tarihinde kurulan “Fuzul&Fuzul İş Ortaklığı” tarafından gerçekleştirilmektedir. Projenin Nisan 2023 tarihi itibariyle tamamlanması ve bağımsız bölümlerin teslimlerinin yapılması öngörülmektedir.

Proje Özellikleri

Proje Özellikleri

Proje Başlama/ Bitiş Tarihi Temmuz 2020/ Nisan 2023
Arsanın Yeri İstanbul İli Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mah. 993 Ada, 4 Parsel
Arsa Sahibi Emlak Konut GYO A.Ş.
Paylaşım Oranı % 32 Emlak Konut GYO A.Ş.
% 68 Fuzul GYO - Fuzul Gayrimenkul İş Ortaklığı
Proje Tipi Gelir Paylaşımı
Satış Şekli Satış Vaadi Sözleşmesi
İnşaat Seviyesi 84%
Projedeki Blok/Bölüm Sayısı 19 Blok/ 453 Konut-47 Ticari Mağaza
Bağımsız Bölüm Tipleri 1+1 78 Adet, 2+1 153 Adet, 3+1 118 Adet, 4+1 104 Adet
Website adresi: https://avrasyabasaksehir.com/
Çevre ve Konum

Çevre ve Konum

Şehrin Gerçek Merkezinde Sosyal Bir Yaşam.

Projenin yer aldığı Başakşehir ilçesi Avrupa Yakası’nda konumlanmakta olup çevresinde Küçükçekmece, Esenyurt, Sultangazi ve Arnavutköy ilçeleri bulunmaktadır. 2021 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre 503.243 kişilik nüfusa sahip olup nüfusun büyük çoğunluğu orta ve üst gelir seviyesine sahip sakinlerden ve yabancı uyruklu vatandaşlardan oluşmaktadır.

Konu taşınmazların konumlandığı Kayabaşı Mahallesi Başakşehir’in üç ana bölgesinden biridir. Projenin konumlu olduğu bölgede son yıllarda konut yapılaşmaları hız kazanmış olup bölge genelinde ticaret ve konut fonksiyonlu karma projeler mevcuttur.

Başakşehir ilçesi, İstanbul’un en önemli akslarından olan TEM Otoyolu’na oldukça yakın bir konumda olup, ilçeye ulaşım bu aks üzerinden sağlanmaktadır. Aynı zamanda bir diğer önemli aks olan D-100 Karayolu’na ise Kuzey Marmara Otoyolu’ndan ve Basın Ekspres Yolu’ndan bağlantılar sağlanarak ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Projenin bulunduğu Avrasya Konutları Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na cepheli olup Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin karşısında konumlanmaktadır. Konu taşınmazların yakın çevresinde ise TOKİ Kayaşehir Millet Bahçesi, Bahçetepe İstanbul, Nidapark Başakşehir, Başakşehir Evleri 1. Etap ve Başakşehir Millet Bahçesi gibi bölge içinde bilinirliği yüksek yapılar ve lokasyonlar yer almaktadır. Başakşehir’in ana ulaşım akslarından biri olan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde konumlandığından TEM Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve D-100 Karayolu bağlantılarına oldukça kolay ulaşım imkanına sahip olup özel araçla erişim oldukça kolaydır.

Onaylı mimari projesine göre bağımsız bölümlerin konumlandığı ana taşınmaz 39.031,98 m2 yüz ölçümüne sahip arsa üzerinde konumlanmaktadır. Konu ana taşınmaz üzerinde A1, A2, B1, B2, B3, C1, C2, D1, D2, E1, E2, E3, E4, T1, T2, T3, T4, T5 ve T6 olmak üzere toplam 19 adet bloktan oluşmaktadır. Avrasya Konutları içinde toplam 500 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup 453 adet konut, 47 adet dükkan kullanım niteliğine sahip bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Diğer Projeler