Barbaros 48

Proje Hakkında

Proje Hakkında

Emlak Konut GYO A.Ş. güvencesi ile Kasım 2022 de inşaatına başlanılan Beşiktaş projesi, Balmumcu’da konumludur. Barbaros Bulvarı’na cepheli 3.357 m² alanda planlanacak Beşiktaş projesi konumuyla İstanbul’un tam ortasında yer alan hem Boğaz hem de tarihi yarımada manzarasına sahip yeşil dostu konsepti ve tasarımı ile öne çıkacak bir projedir. Kat yüksekliğinin 4,5 metre olduğu projede rezidans dairelerin büyük bir kısmı hem boğaz hem de tarihi yarımada manzarasına sahip olacaktır. Projede tek blok bulunmakta olup söz konusu blok 4 bodrum kat + zemin kat + 10 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 16 kat ve 51 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bağımsız bölümler, 1. bodrum katta 3 adet ticari ve 1. bodrum kat ve 10. normal kat arasında konumlu 48 adet daireden oluşmaktadır. Proje dahilinde 54 araçlık otopark, fitness, hamam, sauna ve havuz bulunmaktadır.

İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi, Dikilitaş Mahallesi, 1645 ada 55 no.lu parsel, 3.357,46 m² yüzölçümlü Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin sahibi olduğu arsa üzerinde geliştirilen projenin toplam inşaat alanı 18.291,19 m2'dir. Projenin 01.06.2022 tarihli “Mimari Proje” ve 07.06.2022 tarih, 2022/40279 no.lu “Yapı Ruhsatı” mevcuttur.

Şirket ile Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında 23.02.2021 tarihli, 07772 no.lu “İstanbul Beşiktaş Dikilitaş Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımlı Sözleşmesi” düzenlenmiştir. Sözleşmeye göre Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin gelir paylaşım oranı %50, Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin hasılat paylaşım oranı %50 olarak belirlenmiştir.

Proje Özellikleri

Proje Özellikleri

Proje Adı BARBAROS 48
Proje Başlama/ Bitiş Tarihi Kasım 2022/Temmuz 2025
Arsanın Yeri İİstanbul İli Beşiktaş İlçesi, Dikilitaş Mah. 1646 Ada, 55 Parsel
Arsa Sahibi Emlak Konut GYO A.Ş.
Paylaşım Oranı % 50 Emlak Konut GYO A.Ş. - % 50 Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Proje Tipi Gelir Paylaşımı
Satış Şekli Satış Vaadi Sözleşmesi
İnşaat İlerleme Seviyesi 3,5%
Projedeki Blok/Bölüm Sayısı 1 Blok/ 48 Konut-3 Ticari Mağaza
Bağımsız Bölüm Tipleri 2+1 17 Adet/ 3+1 25 Adet/ 4+1 6 Adet
Website adresi: https://www.barbaros48.com/
Çevre ve Konum

Çevre ve Konum

Şehrin Gerçek Merkezinde Sosyal Bir Yaşam.

Proje, Beşiktaş ilçesinde Dikilitaş Mahallesi sınırları içerisinde Barbaros Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Beşiktaş, İstanbul’un erişimi en kolay ilçelerinden birisidir. Konu taşınmaz, merkezi iş alanı aksı olan Büyükdere aksının devamı niteliğinde olan Barbaros Bulvarı üzerinde, ticari yapıların yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır.

Bölgenin en önemli akslarından biri olan Barbaros Bulvarı üzerinde konumludur. Barbaros Bulvarı, ticari faaliyetlerin oldukça yoğun olduğu, iş merkezleri, alışveriş merkezleri ve otellerin yer aldığı bir aks niteliğindedir. Değerleme konusu proje parselinin yakın çevresinde Darphane ve Damga Matbaa Genel Müdürlüğü, Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel, Dedeman Hotel, Mövenpick Hotel İstanbul Bosphorus, Zorlu Center, İstek Özel Atanur Oğuz Okulları, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi gibi bilinirliği yüksek yapılar yer almaktadır. Proje parseli itibarıyla bölgedeki reklam kabiliyeti yüksek yapılardan biridir.

Proje merkezi ve erişilebilirliği oldukça yüksek bir nokta olan Barbaros Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Proje parseli, 2020 yılı sonunda Mahmutbey- Mecidiyeköy arası kullanıma açılan M7 Metro hattının devamı niteliğinde ve inşaat çalışmaları değerleme tarihi itibarıyla devam eden, 2024 yılında açılması planlanan Mecideköy- Kabataş metro güzergahı üzerinde kalan Yıldız Metro İstasyonuna oldukça yakın konumlu olup, taşınmaza otobüs, minibüs ve özel araçlarla ulaşım oldukça rahat bir biçimde sağlanmaktadır.

Onaylı mimari projesine göre bağımsız bölümlerin konumlandığı ana taşınmaz 3.357,46 m2 yüz ölçümüne sahip arsa üzerinde konumlanmıştır. Söz konusu ana taşınmaz üzerinde tek blok bulunmakta olup söz konusu blok 4 bodrum kat + zemin kat + 10 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 16 kat ve 51 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Konu bağımsız bölümler, 1. bodrum katta 3 adet ticari ve 1. bodrum kat ve 10. normal kat arasında konumlu 48 adet daireden oluşmaktadır. Proje dahilinde 54 araçlık otopark, fitness, hamam, sauna ve havuz bulunmaktadır.

Diğer Projeler