Yönetim Kurulu

Card image cap

MAHMUT AKBAL

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1992 yılında Fuzul Otomotiv’i kurarak aile şirketinin temellerini atan Mahmut Akbal, sektörde edindiği bilgi birikimini ve tecrübesini kardeşleriyle birlikte yatırımlara dönüştürdü. Böylelikle Fuzul GYO, Fuzul Holding, Fuzul&Fuzul İş Ortaklığı, Akva Sigorta, Fuzul Tasarruf Finansman Şirketi (Fuzul Ev), Rubik Para, Nevita Gayrimenkul Yatırım ve Nevvinn Turizm ve Otelcilik şirketleri kuruldu. Bugüne kadar önemli liderlik pozisyonlarını üstlenen Mahmut Akbal, bu İzahname tarihi itibarıyla Fuzul Holding’te Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ve Fuzul Holding iştiraklerinin Yönetim Kurulları’nda sahip olduğu çeşitli görevleri yürütmektedir.

Card image cap

EYÜP AKBAL

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

İş yaşamına, 1988 yılında eczacılık mesleği ile başladı. 1992 yılında aile şirketi olan Fuzul Grup bünyesine dahil oldu ve farklı kademelerde görev aldı. Bu İzahname tarihi itibarıyla Fuzul GYO’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Eyüp Akbal, Fuzul Holding ve iştiraklerinde de Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Card image cap

ZEKİ AKBAL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Fuzul Otomotiv’in kurulmasıyla 1992 yılında İstanbul’a dönen Zeki Akbal, yurt dışında edinmiş olduğu ticari tecrübelerini Fuzul Holding çatısı altındaki şirketlere entegre etmiştir. Fuzul Holding Yönetim Kurulu Üyeliği’ni ve Fuzul Holding iştiraklerinin Yönetim Kurulları’nda sahip olduğu çeşitli görevleri yürütmektedir.

Card image cap

MEHMET ZAHİT AKBAL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İş hayatına 2016 yılında Fuzul Yapı’nın marka konut projelerinde staj yaparak başlayan Zahit Akbal, 2020 yılından itibaren Fuzul Holding bünyesine dahil olmuş ve gayrimenkul geliştirme iştirakinde yöneticilik yapmaya başlamıştır. Bu dönemde birçok devam eden ve yeni başlanan projelerde iş geliştirme, pazarlama ve şantiye süreçlerinde faaliyet göstermiştir. Halen Fuzul Tech Ventures Teknoloji Yatırım A.Ş ve Nevita Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir.

Card image cap

İSMAİL TUĞRUL

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

2021 yılında, İstanbul Gedik Üniversitesi “İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi”, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde “Ticaret Hukuku Genel Uzmanlık Alanı Arabuluculuk Eğitimi” ve “Tüketici Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi” alarak uzmanlık sertifikası aldı. Arabuluculuk merkezine bağlı ticari, tüketici ve işci-işveren uyuşmazlıklarında uzman arabulucu yetkisine sahiptir.

Card image cap

HASAN KARA

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1994 ile 1999 yılları arasında Ümraniye Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü ve Özel Kalem Müdürlüğü yapan Hasan Kara, 1999 ile 2002 yılları arasında özel sektöre geçiş yaparak hukuki danışmanlık vermiş aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevini üstlenmiştir. 2002 ile 2007 yılları arasında yirmi ikinci dönem ve 2007 ile 2011 yılları arasında da yirmi üçüncü dönem Kilis Milletvekilliği yapan Hasan Kara, 2014 ile 2019 yılları arasında Kilis Belediye Başkanlığı yapana kadar yeniden özel sektörde avukat olarak birçok şirkete hukuki danışmanlık vermiştir.

Fuzul GYO Kuruluş

Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 10.03.1992 tarihinde “Fuzul Dış Ticaret Anonim Şirketi” unvanı ile İstanbul ili Fatih ilçesinde süresiz olarak kurulmuştur.   2000 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlamış ve 2009 yılından itibaren markalı konut projeleri geliştirme alanına yönelmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 02.03.2023 tarih ve 12/241sayılı kararı ile Fuzul Yapı’nın Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na(GYO) dönüşümü ile unvan değişikliğine ilişkin esas sözleşme değişikliği 21.03.2023 tarihinde tescil edilmiş ve unvanı “Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi” olmuştur.

Fuzul GYO’nun kayıtlı sermaye tavanı 1.250.000.000 TL, çıkarılmış sermayesi 318.000.000 TL’dir.

Ortaklık ve Sermaye Yapısı

Şirket, Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine göre 1.250.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı ile kurulmuş olup, her biri 1 TL itibari değerde 1.250.000.000 adet paya bölünmüştür.

Şirket’in ödenmiş sermayesi aşağıdaki gibidir;

Unvanı/Adı Soyadı
Pay Grubu
Nominal Sermaye (TL)
(%)
Fuzul Holding A.Ş.
A
25.414.000,00
7,99
Fuzul Holding A.Ş.
B
199.404.470,00
62,7
Mahmut Akbal
B
508.280,00
0,16
Eyüp Akbal
B
406.625,00
0,13
Zeki Akbal
B
406.625,00
0,13
Halk Açık
-
91.860.000
28,89
Toplam
318.000.000,00
100

Üst Yönetim

Card image cap

MURAT ALTAY

GENEL MÜDÜR

İlk profesyonel iş deneyimine 1999 yılında İrfan Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de Denetçi Yardımcısı olarak başladı ve sırasıyla denetçi ve kıdemli denetçilik yaptı. Denetçilik deneyiminde; sigorta şirketleri, faktoring şirketleri, holdingler ve TTK hükümlerine göre kurulan şirketlerde tam tasdik denetimi, KDV denetimi, bağımsız denetimlerde bulundu ve bu dönemde serbest muhasebeci mali müşavirlik belgesi aldı. 2016 yılında Fuzul Holding Grup bünyesinde Mali İşler Koordinatörü olarak göreve başlamıştır. Mart 2020 yılında Fuzul Holding’in kurulması ile birlikte, Holding Mali İşler Başkanı olarak atanmıştır. 30.09.2022 tarihi itibariyle Fuzul GYO’ya Genel Müdür olarak atanmıştır ve ilgili görevine bu İzahname tarihi itibariyle de devam etmektedir.

Card image cap

Reşit Yusuf Akbal

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

R. Yusuf Akbal ASFA lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Şehir Üniversitesi’nin İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Daha sonrasında Greenwich Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama bölümü üzerine tezli yüksek lisans eğitimini tamamladı. ‘’Kişilerin Dindarlık Seviyesine Göre İnşaat Sektöründe Marka İsimlerinin Müşteri Algısı Üzerindeki Etkisi’’ başlıklı tezini yayınladıktan sonra 2016 yılında İstanbul’a geri döndü.
Gönüllü olarak sosyal faaliyetlerde bulunmak maksadıyla MÜSİAD’ın gençlik kuruluşu olan Genç MÜSİAD bünyesinde 2014-2015 yıllarında Gıda ve Tarım Sektör Birimi’nde üye, 2015-2016 yıllarında Yurtdışı Teşkilatlanma Birimi’nde başkan yardımcılığı, 2016-2019 yılları arasında aynı birimin başkanlık görevini yürütmüştür. Şuan Genç MÜSİAD’ın Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet vermektedir. Yusuf Akbal ayrıca GYODER bünyesinde Gayrimenkul İhracatçılar Komitesi’nde üye olarak da görev almaktadır. Bunun yanında 2019 Kasım ayından beri DEİK Libya ve Filistin İş Konseylerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmaktadır.

Card image cap

GÜVEN İLGÜN

İŞ GELİŞTİRME DİREKTÖRÜ

İş hayatına, 1992’de gayrimenkul değerleme uzmanı olarak başladı ve 2013 yılında Fuzul Holding bünyesine dahil oldu. İlgili holding bünyesinde farklı kademelerde görev aldı ve bu İzahname tarihi itibarıyla Fuzul GYO bünyesinde İş Geliştirme Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Card image cap

BEYTULLAH YAZICI

SATIŞ PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

2016 yılında Fuzul Holding bünyesinde bulunan Nevita uluslararası gayrimenkul şirketinde başladı ve ilgili şirketin sırasıyla satış uzmanı, satış müdürü ve satış pazarlama genel müdür yardımcısı görevlerini ocak 2024 yılına kadar yürütmüştür. Ocak 2024 yılı itibariyle Fuzul GYO satış pazarlama direktörü olarak atanmıştır.

Komiteler

Denetimden Sorumlu Komite  
İsmail Tuğrul Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Hasan Kara Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Riskin Erken Saptanması Komitesi  
İsmail Tuğrul Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Eyüp Akbal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Zeki Akbal Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal Yönetim Komitesi  
Hasan Kara Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Mahmut Akbal Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Zahit Akbal Yönetim Kurulu Üyesi
Esengül Özge Özsoy Yatırımcı İlişkileri Müdürü

Şirketimizde ayrı bir "aday gösterme komitesi" ve "ücret komitesi" oluşturulması gereği bulunmadığı dikkate alınarak, kurumsal yönetim komitesi bu komitelerin görevlerini yerine getirecektir.